Obsługa urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych o napięciu do 1 kV

Warunki uczestnictwa:
Kandydaci powinni złożyć wniosek o przyjęcie na kurs z dokładnym określeniem zakresu uprawnień kwalifikacyjnych, które zamierzają uzyskać.

Przygotowanie słuchaczy do egzaminu na uzyskanie świadectwa kwalifikacyjnego w wybranym przez nich zakresie eksploatacji określonych urządzeń, instalacji lub sieci elektroenergetycznych o napięciu do 1 kV.

Absolwent kursu będzie znał:

• budowę oraz zasady doboru i stosowania wybranych urządzeń, instalacji lub sieci elektroenergetycznych o napięciu do 1 kV,
  • zasady prawidłowego wykonywania instalacji elektroenergetycznych,
  • zasady przyłączania urządzeń,
  • zakres i terminy wykonywania podstawowych czynności podczas eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych,
  • przepisy prawne dotyczące bezpieczeństwa pracy,
  • zasady uwalniania porażonych spod napięcia oraz udzielania pierwszej pomocy,
  • organizację ochrony przeciwpożarowej, sprzęt przeciwpożarowy i sposób jego użycia,
  • przepisy dotyczące przyłączania instalacji i urządzeń do sieci,
  • wymagania dotyczące prowadzenia dokumentacji technicznej i eksploatacyjnej,
  • przepisy dotyczące zakresu działania Urzędu Regulacji Energetyki.

Po ukończeniu zajęć słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodne z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych ( Dz.U. poz. 1632).
W wyniku pozytywnie zdanego egzaminu przed Komisją Kwalifikacyjną działającą przy Dolnośląskim Zakładzie Doskonalenia Zawodowego Oddział I we Wrocławiu powołaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki absolwent kursu otrzymuje stosowne świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do eksploatacji lub dozoru określonych urządzeń, instalacji i sieci energetycznych.

Czas trwania: 24 godz.
Terminy: trwa nabór
Cena: 400,00 zł/os. (+210,00 zł egzamin kwalifikacyjny)
Inne:  materiały szkoleniowe, poczęstunek (kawa, herbata)