Kurs "Rozpoznawanie autentyczności polskich znaków pieniężnych"

Kurs kasjer złotowo-walutowy. Wrocław, ul. Biskupia 10a. DZDZ Kursy i Szkolenia.

Cel kursu:

Celem kursu jest przygotowanie uczestników do zdobycia wiedzy zawodowej w stopniu wystarczającym do wykonywania czynności w zakresie kasjera złotowego , a w szczególności nabycie umiejętności w zakresie rozpoznawania falsyfikatów polskich znaków pieniężnych.

Wymagania stawiane uczestnikom kursu:

• zdolność do czynności prawnych,
  • niekaralność za przestępstwa przeciwko mieniu lub inne przestępstwa popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

W trakcie kursu uczestnicy zapoznają się z:

• ochroną prawną środków płatniczych,
  • regulacjami prawa i aktami wykonawczymi,
  • podstawami prawnymi dotyczącymi obrotu znakami pieniężnymi, wymiany zużytych lub uszkodzonych znaków pieniężnych oraz zatrzymywania falsyfikatów,
  • technikami wprowadzania do obrotu fałszywych znaków pieniężnych,
  • krajowymi  znakami pieniężnymi ,w tym PLN seria 1994,2012,2015 oraz 500 PLN,
  • stosowanymi zabezpieczeniami w polskich znakach pieniężnych.

Podstawowe umiejętności absolwenta kursu to:

• sporządzanie protokołów z zatrzymania fałszywych znaków pieniężnych,
  • sporządzanie protokołów wymiany zużytych lub uszkodzonych znaków pieniężnych,
  • odczytywanie zastosowanych zabezpieczeń w znakach pieniężnych,
  • identyfikowanie polskich znaków pieniężnych,
  • przeprowadzanie analizy znaków pieniężnych pod kątem identyfikacji falsyfikatów polskich znaków pieniężnych.

Po ukończeniu kursu uczestnik otrzymuje zaświadczenie zgodne z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. 2017 poz. 1632).

Kurs prowadzi doświadczony trener-wykładowca z zakresu rozpoznawania autentyczności polskich i zagranicznych znaków pieniężnych z dużą praktyką w obrocie pieniężnym.

Czas trwania: 6 godzin
  Termin szkolenia: 25.10.2018 r. w godzinach od 8:30 do 14:00 (dla firm i przedsiębiorstw istnieje możliwość sfinansowania szkolenia z Krajowego Funduszu Szkoleniowego)
Cena: 295 zł/os.
Inne: materiały drukowane i elektroniczne