Przeciwdziałanie praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu

Zaznajomienie uczestników z nowymi zagadnieniami związanymi z ustawą o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy, w tym zwłaszcza w kontekście nowych obowiązków nałożonych na podmioty objęte ustawą (instytucje obowiązane).

Program szkolenia obejmuje następujące tematy:

1. Przeciwdziałanie praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu:
- omówienie tematyki prania pieniędzy oraz finansowania terroryzmu,
- typowanie transakcji podejrzanych, ponadprogowych, ponadprogowych post factum,
- obowiązki Instytucji Obowiązanej,
- szczegółowe omówienie procedury wewnętrznej,
- rejestrowanie transakcji, analizowanie i typowanie transakcji,
- analiza przeprowadzanych transakcji – udokumentowanie,
- środki bezpieczeństwa finansowego – tryb i zasady wprowadzania,
- sposoby i tryb przekazywania danych o transakcjach do Generalnego Inspektora Informacji Finansowej,
- działania kontrolne GIIF w stosunku do IO,
- najważniejsze zmiany wprowadzane nowelą z czerwca 2009 r., w tym kwestia podmiotów ”usługowo prowadzących księgi rachunkowe”.
2. Wprowadzenie nowej Procedury wewnętrznej - rozszerzonej o - wstrzymanie transakcji, zamrożenie wartości majątkowych, środki bezpieczeństwa  finansowego, analizowanie transakcji - wymóg dokumentowania tego faktu.

Po ukończeniu kursu uczestnik otrzymuje zaświadczenie zgodne z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. 2017 poz.1632).

Czas trwania:
 8 godziny
Terminy:
trwa nabór na 26.10.2018 r.
Cena:
350 zł/os.
Inne:
materiały drukowane
Osoba do kontaktu:
Ewelina Nieroda, Agnieszka Majchrzak  kontakt tel. 71 344 28 12, 71 343 18 14, 71 343 68 30

OKZ Wrocław I
ul. Biskupia 10a