Kurs obsługi tachografów cyfrowych

Kurs kasjer złotowo-walutowy. Wrocław, ul. Biskupia 10a. DZDZ Kursy i Szkolenia.

Cele kursu obsługi tachografów cyfrowych:

• nabycie umiejętności obsługi tachografu cyfrowego, interpretacji wydruków, znaczenia piktogramów,
  • pobieranie i archiwizacja danych z cyfrowych tachografów i kart chipowych,
  • zdobycie wiedzy w zakresie przepisów, obowiązków, kar wynikających z posiadania i użytkowania tachografów cyfrowych.

Zakres kursu obsługi tachografów cyfrowych:

Akty prawne regulujące zagadnienia obsługi tachografów cyfrowych, pojęcia dotyczące czasu pracy kierowcy, normy dotyczące prowadzenia pojazdu, zasady prawidłowego ewidencjonowania aktywności kierowcy, obowiązki pracodawcy w zakresie zatrudniania kierowców.

Wymagania stawiane uczestnikom kursu obsługi tachografów cyfrowych:

Kurs skierowany jest do właścicieli firm zajmujących się przewozami drogowymi, osób zarządzających transportem, nadzorujących pracę kierowców, spedytorów, dyspozytorów.

Metody szkoleniowe stosowane na kursie obsługi tachografów cyfrowych:

• ćwiczenia praktyczne na tachografie,
  • prezentacje multimedialne,
  • interaktywny wykład.

Program kursu obsługi tachografów cyfrowych:

• omówienie podstawy prawnej dotyczącej stosowania tachografów cyfrowych (rozporządzenie 3821/85),
  • system tachografów cyfrowych,
  • obowiązki uczestników systemu ze szczególnym naciskiem na obowiązki nałożone na kierowców,
  • menu tachografu Siemens,
  • logowanie,
  • omówienie piktogramów znajdujących się na wydrukach z DTCO,
  • sporządzanie i analiza wydruków z pamięci karty kierowcy i urządzenia rejestrującego,
  • sankcje karne dotyczące stosowania urządzeń rejestrujących – tachografów (załącznik nr 1 do ustawy o transporcie drogowym).

Po ukończeniu kursu uczestnik otrzymuje zaświadczenie zgodne z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. 2017 poz. 1632).

Czas trwania:  6 godzin
Terminy: