Szkolenia operatorów nośników osprzętów (ładowarki teleskopowe)

14 lipca 2016

20160311_095140-(1)

Ośrodek Kształcenia Zawodowego w ŚwidnicyOleśnicy zapraszają wszystkich chętnych na  szkolenia w zawodzie operatora wielozadaniowych nośników osprzętów określonego typu, przy czym pod ww. pojęciem należy rozumieć całą rodzinę wielozadaniowych nośników osprzętów określonego producenta.

Celem kursu jest przygotowanie kandydata do praktycznego i teoretycznego egzaminu państwowego przed komisją powołaną przez Centrum Certyfikacji i Koordynacji Szkolenia Operatorów Maszyn Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie w zakresie operatora wielozadaniowego nośnika osprzętu. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu uczestnik uzyskuje uprawnienia do wykonywania ww. zawodu.

Warunkiem przyjęcia kandydata na kurs jest:

• ukończenie 18 lat,
  • posiadanie wykształcenia co najmniej podstawowego,
  • posiadanie orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do wykonywania zawodu operatora wielozadaniowych nośników osprzętów.

Kurs trwa 176 godzin, w tym:

• zajęcia teoretyczne 116 godzin,
  • zajęcia praktyczne 60 godzin w przypadku posiadania udokumentowanego miesięcznego stażu pracy na maszynie.

Program kursu obejmuje następujące tematy:

• użytkowanie eksploatacyjne,
  • dokumentacja techniczna,
  • bezpieczeństwo i higiena,
  • podstawy elektrotechniki,
  • silniki spalinowe,
  • elementy hydrauliki,
  • budowa wielozadaniowych nośników osprzętów,
  • technologia robót,
  • zajęcia praktyczne.

Przyszli operatorzy w trakcie zajęć praktycznych  na kursie nabędą umiejętności:

• przygotowania stanowiska pracy,
  • przygotowania wielozadaniowego nośnika osprzętów do pracy,
  • jazdy wielozadaniowym nośnikiem osprzętów,
  • wykonywania ruchów roboczych bez obciążenia,
  • pracy wielozadaniowym nośnikiem osprzętów,
  • wykonywania obsługi technicznej, regulacji i usuwania drobnych usterek,
  • sporządzania dokumentacji eksploatacyjnej.

Zajęcia na kursie prowadzone są przez fachową kadrę wykładowców posiadających odpowiednie wykształcenie i wiedzę potrzebną do prowadzenia zajęć, a także długoletnie doświadczenie dydaktyczne i zawodowe.

Instruktorzy zajęć praktycznych posiadają niezbędne uprawnienia w zakresie obsługi danej maszyny, mają ukończone kursy pedagogiczne i długoletnią praktykę w pracy na maszynach. Wszyscy wykładowcy i instruktorzy zajęć praktycznych posiadają akceptację IMBiGS do prowadzenia zajęć na kursach operatorów wielozadaniowych nośników osprzętów.

Tagi: ,

Brak komentarzy »