Obsługa urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych o napięciu do 1 kV

Przygotowanie słuchaczy do egzaminu na uzyskanie świadectwa kwalifikacyjnego w wybranym przez nich zakresie eksploatacji określonych urządzeń, instalacji lub sieci elektroenergetycznych o napięciu do 1 kV.

Warunki uczestnictwa:
Kandydaci powinni złożyć wniosek o przyjęcie na kurs z dokładnym określeniem zakresu uprawnień kwalifikacyjnych, które zamierzają uzyskać.

Absolwent kursu będzie znał:
- budowę oraz zasady doboru i stosowania wybranych urządzeń, instalacji lub sieci elektroenergetycznych o napięciu do 1 kV,
- zasady prawidłowego wykonywania instalacji elektroenergetycznych,
- zasady przyłączania urządzeń,
- zakres i terminy wykonywania podstawowych czynności podczas eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych,
- przepisy prawne dotyczące bezpieczeństwa pracy,
- zasady uwalniania porażonych spod napięcia oraz udzielania pierwszej pomocy,
- organizację ochrony przeciwpożarowej, sprzęt przeciwpożarowy i sposób jego użycia,
- przepisy dotyczące przyłączania instalacji i urządzeń do sieci,
- wymagania dotyczące prowadzenia dokumentacji technicznej i eksploatacyjnej,
- przepisy dotyczące zakresu działania Urzędu Regulacji Energetyki.

Po ukończeniu zajęć słuchacz otrzymuje zaświadczenie ukończenia kursu zgodne z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. z 2014 r. poz.622). W wyniku pozytywnie zdanego egzaminu przed Komisją Kwalifikacyjną działającą przy Dolnośląskim Zakładzie Doskonalenia Zawodowego Oddział I we Wrocławiu powołaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki absolwent kursu otrzymuje stosowne świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do eksploatacji lub dozoru określonych urządzeń, instalacji i sieci energetycznych.

Czas trwania: 30 godzin
Terminy: trwa nabór
Cena: 500 zł/os. dla klientów indywidualnych
Inne:  materiały drukowane