obsługa pilarek łańcuchowych

Cel kursu:
Zdobycie przez słuchaczy wiedzy i umiejętności praktycznych wymaganych przy wykonywaniu zadań związanych z pozyskiwaniem drewna przy użyciu pilarki łańcuchowej, ze szczególnym uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa pracy.

Uczestnicy
Szkolenie przeznaczone dla osób zainteresowanych pozyskaniem drewna przy uzyciu pilarek łańcuchowych

Zadaniem szkolenia jest:

• zapoznanie słuchaczy z rodzajami pilarek stosowanych do prac leśnych, podstawowymi elementami budowy pilarek oraz czynnościami  związanymi z przygotowaniem pilarki do pracy i utrzymaniem jej właściwego stanu technicznego,
  • zapoznanie z  narzędziami i sprzętem pomocniczym niezbędnym przy pozyskiwaniu drewna w drodze samowyrobu,
  • poznanie techniki okrzesywania i przerzynki drewna,
  • poznanie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy przy pozyskiwaniu drewna w drodze samowyrobu,
  • zdobycie wiedzy i umiejętności  w zakresie podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej.

Kurs kończy się egzaminem wewnętrznym przed Komisją powołaną przez Prezesa Dolnośląskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego Oddział I we Wrocławiu.
Po ukończeniu kursu uczestnik otrzymuje zaświadczenie zgodne z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. z 2014 r.poz.622).

Czas trwania: 16 godzin
Terminy: trwa nabór
Cena: 350 zł/os. dla klientów indywidualnych
Inne:  materiały drukowane