Szkolenie operatorów maszyn do robót drogowych

Cele kształcenia.
Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników kursu do uzyskania kwalifikacji w zawodzie operatora maszyn  do robót drogowych w specjalności: zagęszczarki i ubijaki wibracyjne, przecinarki do nawierzchni dróg, narzędzia udarowe ręczne w zakresie III klasy uprawnień.

Opis efektów kształcenia.

Uczestnicy kursu powinni umieć:
  • pracować maszynami różnych rodzajów i typów w ramach określonej specjalności,
  • wykonywać prace maszyną samodzielnie oraz we współpracy z innymi maszynami i środkami transportu,
  • współpracować z zespołem ludzkim oraz kierownictwem przy organizacji robót,
  • organizować stanowisko pracy,
  • przygotować maszynę do pracy w różnych warunkach,
  • wykonywać proste regulacje i naprawy,
  • sporządzać dokumentację eksploatacyjną.

Uczestnicy szkolenia powinni znać:
  • budowę i zasady pracy poszczególnych zespołów i układów w maszynach określonej specjalności,
  • przepisy bhp dotyczące eksploatacji produkcyjnej maszyn określonej specjalności,
  • technikę bezpiecznej i ekonomicznej pracy,
  • zasady doboru osprzętów roboczych do wykonywania określonych specjalności zadań,
  • przepisy bhp na stanowisku pracy.

Wymagania stawiane uczestnikom:

• ukończone 18 lat,
  • wykształcenie co najmniej podstawowe,
  • aktualne zaświadczenie lekarskie, stwierdzające, że kandydat może wykonywać zawód operatora maszyn do robót drogowych określonej specjalności.
Powyższe informacje muszą być potwierdzone na wniosku o przyjęcie na kurs.

Program kursu:
1. Użytkowanie eksploatacyjne
2. Dokumentacja techniczna
3. Bezpieczeństwo i higiena pracy
4. Podstawy elektrotechniki
5. Budowa maszyn do robót drogowych: zagęszczarek i ubijaków wibracyjnych, przecinarek do nawierzchni dróg, narzędzi udarowych ręcznych w zakresie III klasy uprawnień.
6. Technologia robót
7. Zajęcia praktyczne

Kurs kończy się egzaminem przed Komisją Egzaminacyjną Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie. Po jego pozytywnym zaliczeniu uczestnik otrzymuje stosowne Świadectwo i Książeczkę operatora maszyn roboczych z wpisem uprawniającym do obsługi urządzeń określonej specjalności: zagęszczarki i ubijaki wibracyjne, przecinarki do nawierzchni dróg, narzędzia udarowe ręczne.

Czas trwania: 44 godziny na specjalność: w tym zajęcia teoretyczne 34 godziny, zajęcia praktyczne 10 godzin
Terminy: rozpoczęcie: trwa nabór
Cena: 899 zł/os. dla klientów indywidualnych
Inne:  materiały drukowane i elektroniczne