Operator koparko-ładowarki kl. III

Kurs operatora koparko-ładowarki kl.III. Świdnica, ul. Letnia 13. DZDZ Kursy i Szkolenia

Cel kursu:

Celem kursu operatora koparko-ładowarki jest przygotowanie uczestników do uzyskania kwalifikacji w zawodzie operatora maszyn i urządzeń roboczych, budowlanych i drogowych w zakresie III klasy uprawnień. Kurs przygotowuje uczestników do zdania egzaminu i uzyskania kwalifikacji w zawodzie operatora koparko-ładowarki III klasy uprawnień.

Wymagania stawiane uczestnikom kursu:

• ukończone 18 lat,
  • wykształcenie co najmniej podstawowe,
  • aktualne zaświadczenie lekarskie, stwierdzające, że kandydat może wykonywać zawód operatora koparko-ładowarki,
  • udokumentowanie miesięcznego stażu pracy w obsłudze techniczno-eksploatacyjnej maszyn określonej specjalności; w przypadku braku takiego stażu kandydat musi odbyć dodatkowe zajęcia praktyczne, trwające co najmniej 26 godzin.

Powyższe informacje muszą być potwierdzone na wniosku o przyjęcie na kurs operatora koparko-ładowarki.

Program kursu:

1. Użytkowanie eksploatacyjne.
  2. Dokumentacja techniczna.
  3. Bezpieczeństwo i higiena pracy.
  4. Podstawy elektrotechniki.
  5. Silniki spalinowe.
  6. Elementy hydrauliki.
  7. Budowa koparko-ładowarek.
  8. Technologia robót.
  9. Zajęcia praktyczne.

Po ukończeniu kursu operatora koparko-ładowarki uczestnicy otrzymują zaświadczenie potwierdzające jego ukończenie, zgodne z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. poz. 186). Po zdaniu egzaminu przed Komisją Egzaminacyjną Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie - IMBiGS, uczestnicy kursu otrzymują stosowne świadectwo oraz książkę operatora koparko-ładowarki w zakresie III klasy uprawnień.

Czas trwania: 176 godzin: w tym zajęcia teoretyczne 116 godzin, zajęcia praktyczne 60 godzin
w przypadku braku stażu zajęcia praktyczne trwają 86 godzin
Terminy: termin rozpoczęcia: trwa nabór
zajęcia realizowane są w zależności od preferencji grupy: w dni powszednie lub systemem weekendowym
Cena: 2100 zł/os. dla klientów indywidualnych, przy zgłoszeniach grupowych negocjacja ceny
cena kursu obejmuje koszt egzaminu państwowowego przed Komisją IMBiGS
Inne:  materiały drukowane i elektroniczne
poczęstunek w trakcie zajęć (kawa, herbata)
dla grup możliwość organizacji transportu i wyżywienia
Osoba do kontaktu: Anna Pojasek, Joanna Niksa kontakt

Koparko-ładowarki są jednymi z najczęściej spotykanych maszyn na różnego rodzaju obiektach budowlanych. Jest tak ze względu na ich szczególną wielozadaniowość. Koparko-ładowarki można wykorzystywać przede wszystkim do załadunku materiałów sypkich oraz wykonywania wykopów, jednak istnieją również liczne rodzaje różnorodnego osprzętu pozwalającego na korzystanie także z młotów wyburzeniowych i hydraulicznych, wiertnic, nożyc, frezarek, zamiatarek, pługów, czy kosiarek. Stąd operatorzy koparko-ładowarek mogą znaleźć zatrudnienie nie tylko na budowach obiektów i dróg, ale również w wielu przedsiębiorstwach z innych branż.

Od wielu lat nasz Ośrodek regularnie prowadzi kursy operatorów koparek, ładowarek i koparko-ładowarek we wszystkich klasach uprawnień. Jeśli nie znajdą ich Państwo w aktualnej ofercie w naszej witrynie, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

OKZ Świdnica