Operator koparki jednonaczyniowej kl. III

Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników kursu do uzyskania kwalifikacji w zawodzie operatora maszyn i urządzeń roboczych, budowlanych i drogowych w zakresie III klasy uprawnień.

Wymagania stawiane uczestnikom:

• ukończone 18 lat,
  • wykształcenie co najmniej podstawowe,
  • aktualne zaświadczenie lekarskie, stwierdzające, że kandydat może wykonywać zawód operatora maszyn określonej specjalności,
  • udokumentowanie miesięcznego stażu pracy w obsłudze techniczno-eksploatacyjnej maszyn określonej specjalności. W przypadku braku takiego stażu - kandydat musi odbyć w ośrodku dodatkowe zajęcia praktyczne, trwające co najmniej 26 godzin.

Powyższe informacje muszą być potwierdzone na wniosku o przyjęcie na kurs.

Program kursu:

1. Użytkowanie eksploatacyjne
2. Dokumentacja techniczna
3. Bezpieczeństwo i higiena pracy
4. Podstawy elektrotechniki
5. Silniki spalinowe
6. Elementy hydrauliki
7. Budowa koparek jednonaczyniowych
8. Technologia robót
9. Zajęcia praktyczne

Kurs kończy się egzaminem przed Komisją Egzaminacyjną Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie. Po jego pozytywnym zaliczeniu uczestnicy otrzymuje stosowne Świadectwo i Książeczkę operatora maszyn roboczych z odpowiednim wpisem.

Czas trwania: 176 godzin: w tym zajęcia teoretyczne 116 godzin, zajęcia praktyczne 60 godzin (w przypadku braku stażu zajęcia praktyczne trwają 86 godzin)
Terminy: trwa nabór
zajęcia codziennie, od poniedziałku do piątku w godz. od 16:00 do 20:00, w soboty w godz. od 8:00 do 16:00
Cena: 1900 zł/os. dla klientów indywidualnych (cena kursu obejmuje badania lekarskie, materiały szkoleniowe, egzamin państwowy przed Komisją IMBiGS)