Kurs na wózki widłowe

Kurs operatora wózków widłowych. Lubin, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14c. DZDZ Kursy i Szkolenia.

Cel kursu:

Celem kursu na wózki widłowe jest przygotowanie słuchaczy do uzyskania kwalifikacji operatora wózków widłowych z napędem silnikowym.

Warunki stawiane uczestnikom kursu:

• ukończone 18 lat,
  • wykształcenie co najmniej podstawowe,
  • stan zdrowia potwierdzony stosownym zaświadczeniem lekarskim o braku przeciwwskazań do pracy na stanowisku operatora wózka widłowego (koszt badań w cenie kursu).

Zadaniem kursu jest:

• przedstawienie i zaznajomienie słuchaczy z obowiązującymi przepisami dotyczącymi obsługi wózków widłowych,
  • przekazanie technicznych wiadomości dotyczących podstaw budowy wózków widłowych (jezdniowych) podnośnikowych, ich charakterystyk, mechanizmów i urządzeń bezpieczeństwa wystarczających do:
    • oceny stanu technicznego wózka przed rozpoczęciem i po zakończeniu pracy,
    • bezpiecznej obsługi wózka,
    • optymalnego wykorzystania wózka,
    • identyfikacji zagrożeń występujących przy obsłudze wózka,
    • umiejętnego wykorzystania dokumentacji eksploatacyjnej przeznaczonej dla operatora wózka;
  • zaznajomienie się z wyposażeniem i techniką transportu ładunków umożliwiających operatorowi:
    • wykonanie operacji efektywnie i bez narażania na niebezpieczeństwo siebie i innych,
    • wykonanie wózkiem widłowym (jezdniowym) podnośnikowym operacji w rzeczywistych warunkach pracy;
  • nabycie umiejętności sterowania wózkiem,
  • ​postępowanie w sytuacjach awaryjnych występujących przy obsłudze wózka.

Po ukończeniu kursu i zdaniu wewnętrznego egzaminu przed komisją DZDZ absolwent otrzymuje zaświadczenie ukończenia kursu zgodne z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. z 2014r. poz.622).

Ponieważ kurs oparty jest na programie opracowanym i udostępnionym przez UDT. Otrzymane "menowskie" zaświadczenie o ukończeniu kursu będzie dla pracodawcy podstawą wydania pracownikowi imiennego zezwolenia, które uprawnia do obsługi wózków widłowych na terenie danego zakładu pracy.

Użyty w opisie kursu potoczny termin "wózki widłowe", oznacza według klasyfikacji UDT urządzenia transportu bliskiego (UTB) kategorii II WJO, czyli wózki jezdniowe podnośnikowe z wyłączeniem specjalizowanych. Ukończenie kursu uprawnia także do obsługi wózków wyposażonych w butle gazowe oraz wózków należących do niższych kategorii.

Czas trwania: 59 godz. w tym 15 godz. zajęć praktycznych
Terminy: trwa nabór
Cena: 450,00 zł/os. dla klientów indywidualnych
Inne:  materiały drukowane i elektroniczne