ABC obsługi komputera i internetu

ABC obsługi komputera i internetu. Wrocław, ul. Biskupia 10a. DZDZ Kursy i Szkolenia.

Cel kursu:

Celem kursu jest przygotowanie uczestników do wykorzystania nabytych podczas zajęć umiejętności w pracy zawodowej oraz w życiu codziennym. Zapoznanie z budową i działaniem komputera pracującego w sieci, zasadami obsługi systemu operacyjnego WINDOWS i wybranych programów wchodzących w skład pakietu biurowego MS OFFICE, obsługą poczty elektronicznej, wyszukiwaniem informacji w internecie, koszystaniem z mediów społecznościowych, obsługą komunikatorów internetowych, itp.

Uczestnicy kursu:

Uczestnikami kursu mogą być wszystkie osoby zainteresowane zapoznaniem się z zasadami obsługi komputera i internetu. Elementy te są zwykle podstawowym wymogiem stawianym pracownikom przez przyszłych pracodawców.

Po ukończeniu kursu absolwent będzie potrafił:

• sprawnie korzystać z graficznego środowika Windows:
    • tworzyć foldery, kopiować, przenosić, zmieniać nazwy i usuwać pliki i foldery,
    • korzystać z przenośnych nośników danych (pendrive'y, karty pamięci, przenośne dyski twarde, płytki CD/DVD),
    • instalować i deinstalować programy;
  • tworzyć dokumenty w programie MS Word:
    • formatować poprawnie tekst
    • tworzyć i edytować tabele,
    • wprowadzać do dokumentów elementy graficzne,
    • edytować zwartość nagłówków i stopek,
    • tworzyć korespondencję seryjną;
  • tworzyć skoroszyty i arkusze w MS Excel:
    • formatować komórki zawierające rózne typy zawartości
    • wprowadzać formuły z wykorzystaniem operatorów arytmetycznych i funkcji,
    • kopiować komórki zawierające formuły wykorzystując względność i bezwgłednosć adresów komórek,
    • wykorzystywać sortowanie i filtrowanie komórek,
    • tworzyć i edytować wykresy adaptując je do własnych preferencji;
  • projektować i przedstawiać prezentacje w MS PowerPoint:
    • korzystać z szablonów/motywów prezentacji i układów slajdów,
    • wstawiać grafikę, tabele, wykresy i inne elementy do slajdów,
    • uźywać  animacji oraz przejść slajdów;
  • bezpiecznie korzystać z narzędzi internetowych:
    • przeglądać witryny internetowe za pomocą róznych przeglądarek (IE, FireFox, Chrome),
    • wyszukiwać róznego rodzaju rodzaje informacje w internecie za pomocą wyszukiwarek i innych narzędzi,
    • zakładać konta e-mail i korzystać z poczty elektronicznej,
    • korzystać z mediów społecznościowych (Facebook, Google+, Twitter),
    • dokonywać zakupów przez internet,
    • korzystać z komunikatorów internetowych.

Po ukończeniu kursu uczestnik otrzymuje zaświadczenie zgodne z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. 2017 poz. 1632).

Czas trwania: 50 godzin
Terminy: Trwa nabór na nowy rok (dla firm i przedsiębiorstw istnieje możliwość sfinansowania szkolenia z Krajowego Funduszu Szkoleniowego)
Cena: 800 zł/os.
Inne: materiały