Krajowy Fundusz Szkoleniowy – zmiany w 2017 roku

10 stycznia 2017

merchandising_wroclaw_2

W 2017 roku pracodawcy będą mogli w dalszym ciągu korzystać z dofinansowania kształcenia ustawicznego podejmowanego  przez siebie i swoich pracowników ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Priorytety wydatkowania środków z KFS w 2017 roku

1. wsparcie zawodowego kształcenia ustawicznego w sektorach: przetwórstwo przemysłowe, transport i gospodarka magazynowa oraz opieka zdrowotna i pomoc społeczna;
  2. wsparcie zawodowego kształcenia ustawicznego w zidentyfikowanych w danym powiecie lub województwie zawodach deficytowych;
  3. wsparcie kształcenia ustawicznego osób, które mogą udokumentować wykonywanie przez co najmniej 15 lat prac w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, a którym nie przysługuje prawo do emerytury pomostowej.

Priorytety wydatkowania środków z rezerwy KFS w 2017 roku

1. wsparcie kształcenia ustawicznego osób, które nie posiadają kwalifikacji pełnych na poziomie 4 Polskiej Ramy Kwalifikacji (nie mają matury);
  2. wsparcie kształcenia ustawicznego osób po 45 roku życia;
  3. wsparcie kształcenia ustawicznego osób niepełnosprawnych;
  4. wsparcie kształcenia ustawicznego w zakładach pracy, w których wszczęto proces restrukturyzacji w rozumieniu ustawy z 15 maja 2015 r. Prawo restrukturyzacyjne (Dz.U. z 2015 r., poz. 978).

Wysokość dofinansowania

Pracodawca może otrzymać środki KFS na sfinansowanie kształcenia ustawicznego podejmowanego przez siebie i swoich pracowników w wysokości:

1. 80% kosztów kształcenia ustawicznego, ale nie więcej niż do wysokości 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika,
  2. 100% kosztów kształcenia ustawicznego – w przypadku mikroprzedsiębiorcy (do 10 osób zatrudnionych) – ale nie więcej niż do wysokości 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika.

Przeznaczenie środków z KFS

Środki KFS pracodawca może przeznaczyć na:

1. doprecyzowanie potrzeb szkoleniowych, które można będzie zaspokoić dzięki środkom KFS,
  2. kursy i studia podyplomowe oraz egzaminy w których wezmą udział pracownicy z inicjatywy pracodawcy lub za jego zgodą,
  3. badania lekarskie i psychologiczne, jeśli okażą się niezbędne,
  4. ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków w związku z udziałem w kształceniu ustawicznym.

Jak uzyskać dofinansowanie

Procedura uzyskania przez pracodawcę Śródków Krajowego Funduszu Szkoleniowego na dofinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego własnych i pracowników pozostaje bez zmian.

1. Wybierz szkolenie z oferty Dolnośląskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego.
  2. Złóż wniosek w postaci papierowej lub elektronicznej w powiatowym urzędzie pracy właściwym ze względu na siedzibę pracodawcy albo miejsce prowadzenia działalności.
  3. Po akceptacji wniosku podpisz umowę z powiatowym urzędem pracy.
  4. Zapraszamy na szkolenie.

Pomoc w wypełnieniu wniosku o dofinansowanie szkoleń ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Pracodawco jeśli potrzebujesz pomocy w przygotowaniu wniosku KFS (wraz z niezbędnymi załącznikami) skontaktuj się z najbliższym Ośrodkiem Kształcenia Zawodowego Dolnośląskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego Oddział I we Wrocławiu. Posiadamy niezbędną wiedzę i doświadczenie w tym zakresie.

Stronę znajdowano między innymi po wpisaniu poniższych fraz w wyszukiwarce:

• krajowy fundusz szkoleniowy 2017

Brak komentarzy »